Zgodnie ze obietnicą PFZPSiPS złożyła do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji skargę na działania tzw. mediów publicznych, które 12.10 br. w trakcie trwania Ogólnopolskiej Pikiety Pracowników Pomocy Społecznej nie informowały społeczeństwa o trwającym proteście służb.

W skardze Federacja podkreśla, że pomimo obecności swoich dziennikarzy - zarówno Polskie Radio SA, jak i Telewizja Polska SA całkowicie pominęły na własnych antenach największy w historii protest pracowników pomocy społecznej. Skarżący przypominają, że praktycznie wszystkie media komercyjne uznały ww. wydarzenie za istotne oraz szeroko relacjonowały je zarówno "na żywo", jak i w materiałach reporterskich. Inicjatorzy skargi przypominają, iż w 2013 r. nieporównywalnie mniejsza pikieta pracowników pomocy społecznej była relacjonowana m.in. przez kanały informacyjne TVP Info oraz PR24.

W dalszej części skargi PFZPSiPS krytykuje media publiczne m.in. za intencjonalne tłamszenie prawa do informacji oraz naruszenie społecznej funkcji mediów publicznych.

Przeczytaj skargę       

Ostatnie multimedia

Relacja online

"Czarna" lista gmin

Nasza ankieta - weź udział!

Zadbaj o przekaz medialny

Helpdesk COVID-19

Partnerzy

Polecamy