Wiceminister Elżbieta Bojanowska - jak donoszą media - ma zostać odwołania ze stanowiska po burzy związanej z procedowanym projektem ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Jednak "poświęcenie" wiceminister nie zakończy szeregu wątpliwości, które pojawiły się przy tej okazji. O tryb procedowania ustawy i zaangażowane w nią osób oraz organizacji - pyta właśnie Federacja. 

Nie ma wątpliwości, że wiceminister komeptencyjne jest odpowiedzialna za wdrażany projekt zmian. Nie zmienia to jednak faktu, że to nie podsekretarz stanu tworzyła wyłącznie kontrowersyjne rozwiązania i odpowiada za ich ostateczny kształt oraz akceptację. Kluczowe i aktualne pozostaje zatem pytanie - jak tworzone są akty prawa wychodzące z Ministerstwa Rodziny? 

Nieoficjalnie wiadomo bowiem, że prace nad zmianami trwały od wielu miesięcy, a pomimo to - jak donoszą media - nawet członkowie Zespołu Monitorującego d/s przeciwdziałania przemocy w rodzinie, nie posiadali wiedzy o zakładanych zmianach.

Federacja pyta zatem - kto konkretnie i od kiedy pracował nad projektem, jakie podmioty (publiczne i niepubliczne) były w ten proces zaangażowane, a także żąda wszelkiej dokumentacji dotyczącej procesu tworzenia ww. prawa.

Przeczytaj pismo adresowane do Ministerstwa  

Ostatnie multimedia

Relacja online

"Czarna" lista gmin

Zadbaj o przekaz medialny

Helpdesk COVID-19

Partnerzy

Polecamy