Międzynarodowa Federacja Pracowników Socjalnych (IFSW) - Region Europa, zaapelowała do Prezydenta RP, Premiera RP oraz Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej o wdrożenie oczekiwanych zmian w systemie pomocy społecznej, a także warunkach pracy pracowników socjalnych oraz pomocy społecznej. 

W związku z trwającym Ogólnopolskim Protestem Pracowników Pomocy Społecznej, IFSW zabiera głos w obronie pracowników pomocy społecznej w Polsce. W liście adresowanym do polskich władz, IFSW zwraca uwagę na lekceważenie głosu praktyków, a także na pominięcie w obszarze polityki społecznej, takich kwesti jak dbałość o godność, prawa pracownicze, bezpieczeństwo oraz wynagrodzenia pracowników pomocy społecznej.

Zdaniem IFSW dobrze rozwinięty, finansowany i wspierany system pomocy społecznej oraz pracownicy socjalni zmieniają życie ludzi, rodzin i społeczności, wspierając ich aktywną integrację. Pracownicy socjalni są uznawani za kluczowych profesjonalistów umożliwiających ludziom trwałe wyjście z cyklu ubóstwa.

IFSW podkreśla, że sytuacja pracowników socjalnych w Polsce staje się coraz gorsza, stąd jeśli Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej nie zdecyduje się na wsparcie systemu odpowiednimi środkami publicznymi, proces zmniejszania zatrudnienia w systemie pomocy społecznej w Polsce będzie się pogłębiał, a powstałe zaniedbania mogą mieć wpływ na jakość wsparcia udzielanego obywatelom.

Jak zauważa międzynarodowa Federacja - bez pracowników socjalnych i bez ich umiejętności państwo polskie nie będzie się rozwijać w zakresie integracji społecznej. Wzmacnianie samodzielności potrzebujących i zwiększanie ich zdolności do reagowania na kryzysy, wymaga właściwych warunków pracy zawodowej pracowników socjalnych. 

IFSW apeluje o wdrożenie propzycji przedstawionych przez Polską Federację Związkową Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej. List podpisała Ana Radulescu - Prezydent IFSW Region Europa. 

Więcej tutaj

 

 

Prywatność i ochrona danych osobowych

Ta strona internetowa używa ciasteczek do zarządzania funkcjami serwisu m.in w celach statystycznych. Używając naszej strony pozwalasz na zapisywanie tego typu informacji. Jeśli nie wyrażasz na powyższe zgody - zmień ustawienia przeglądarki. Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj Klauzula informacyjna dot. danych osobowych dla osób niezrzeszonych w Federacji, a chcących skorzystać z naszej pomocy związkowej znajduje się tutaj Zanim zwrócisz się o udzielenie przez nas pomocy związkowej (interwencja, poradnictwo) zapoznaj się z klauzulą, a następnie prześlij nam swoją zgodę na przetwarzanie danych w określonych zakresie. Bez Twojej zgody nie będziemy mogli zająć się Twoją sprawą.  

Rekomendujemy

Partner merytoryczny

IFSW member

We are International Federation
of Social Workers member
Jesteśmy członkiem Międzynarodowej
Federacji Pracowników Socjalnych

Partner medialny

Polecamy serwis

Media społecznościowe

Podążaj za nami w serwisach społecznościowych:

               

Kontakt

Adres siedziby:
ul. Jana Cybisa 7,
02-784 Warszawa
e-mail: kontakt@federacja-socjalnych.pl