Dołącz do nas

Serdecznie zapraszamy wszystkich pracowników socjalnych i pracowników pomocy społecznej do wspólnego tworzenia Federacji. Są co najmniej dwa powody by integrować się w Federacji:

DZIAŁAMY SKUTECZNIE

Federacja jako jedyna organizacja w Polsce łączy nurt profesjonalny (dbanie o profesjonalny wymiar pracy socjalnej i udzielanej pomocy) z nurtem związkowym (dbanie o warunki pracy i należny prestiż zawodów pomocowych). Dzięki temu jesteśmy skuteczni zarówno lokalnie, jak i wymiarze ogólnopolskim. U podstaw naszego działania leży przeświadczenie, że nie ma dobrego sytemu pomocy bez właściwych warunków pracy dla osób pomagających i odwrotnie: trudno zrealizować postulaty pracownicze nie dążąc do profesjonalnego wymiaru pomagania. Wierzymy, że działając wspólnie możemy skutecznie zmienić polską pomoc społeczną. 

Lokalnie wspieramy więc nasze zakładowe organizacje związkowe oraz członków indywidualnych w myśl zasady „jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”, na poziomie ogólnopolskim natomiast staramy się składać wspólne  propozycje i rozwiązywać problemy uniwersalne dla naszej grupy zawodowej.

Co ważne - Federacja nie ingeruje w działalność tworzących ją organizacji zakładowych - opieramy bowiem naszą działalność na: wzajemnym szacunku, uznaniu podmiotowości, autonomii, dobrowolności, równouprawnieniu i partnerstwie organizacji tworzących  Federację.

Skuteczność zapewniamy sobie również współpracując z innymi związkami zawodowymi, organizacjami pozarządowymi, mediami, instytucjami rządowymi oraz samorządowymi, a także społecznością studentów i naukowców. Od 2016 r. jesteśmy również jako jedyna organizacja z Polski członkiem Międzynarodowej Federacji Pracowników Socjalnych (IFSW).

ROBIMY TO OSZCZĘDNIEJ

Federacja nie istnieje dla zysku i nie generuje niepotrzebnych kosztów. Środki jakie pozyskujemy wyłącznie ze składek członkowskich, pożytkujemy racjonalnie,  dbając o każdą powierzoną nam złotówkę. A dokładnie o każde cztery złote (4 PLN), ponieważ na takim poziomie została ustalona miesięczna składka członkowska dla każdego członka organizacji (osoby fizycznej) należącej do Federacji. Pokazujemy w ten sposób, że można działać efektywnie i bez dodatkowych profitów materialnych. 

 

JEŚLI WIĘC CHCESZ Z NAMI TWORZYĆ FEDERACJĘ MOŻESZ PRZYSTĄPIĆ DO NAS WYBIERAJĄC JEDNĄ Z MOŻLIWOŚCI:

  • Gdy w Twoim miejscu pracy nie istnieje zakładowa organizacja związkowaskontaktuj się z nami – pomożemy Tobie i pozostałym zainteresowanym pracownikom założyć lokalną organizację związkową, która będzie mogła przystąpić do Federacji. Jeśli jesteś przekonana/y, że jest Was zbyt mało – rozejrzyj się wokół, skontaktuj z pracownikami z sąsiednich jednostek gminy lub powiatu – wystarczy 10 osób chcących działać razem. Przedstawiciele Federacji pomogą Wam w zarejestrowaniu organizacji, wypełnieniu niezbędnych dokumentów, doradzą i podpowiedzą, jak dopasować ramy organizacyjne do lokalnych potrzeb, a także – jeśli będzie taka potrzeba – przyjadą i wspomogą na miejscu.

    Założenie związku zawodowego nie jest trudne - przeczytaj nasz krótki przewodnik "Krok po kroku do organizacji związkowej"

  • Gdy w Twoim miejscu pracy istnieje już zakładowa organizacja związkowa – porozmawiaj z koleżankami i kolegami o możliwości przystąpienia do Federacji, podejmijcie wspólną decyzję. Możesz również wcześniej skontaktować się z nami – chętnie udzielimy dodatkowych informacji i odpowiemy na pytania, również podczas bezpośredniego spotkania. Jeśli Wasz związek należy już do organizacji ponadzakładowej lub międzyzakładowej – wcześniej zapytaj w jej strukturach o możliwość przystąpienia do Federacji.

  • Indywidualnie - wyłącznie po wcześniejszym osobistym kontakcie, jednak obecnie (od 14.01.22 indywidualane przyjęcia zostały wstrzymane do odwołania).

 

Zanim przyślecie do nas deklarację przystąpienia do Federacji koniecznie wcześniej skontaktujcie się z nami telefonicznie lub drogą elektroniczną - chcemy bowiem by każda nowa organizacja lub osoba fizyczna w naszych strukturach miała pełną i rzetelną informację dotyczącą praw i obowiązków wynikających z członkostwa, w tym dotyczących kwestii formalnych i finansowych związanych z kosztami po stronie pracodawców. Będzie nam miło powitać Was w naszej wspólnej organizacji. Zapraszamy.

Specjalny dedykowany telefon dla osób i organizacji chętnych do przystąpienia do Federacji - 572 795 916

Uwaga! - przyjęcia do Federacji z uwagi na bardzo duże zainteresowanie zostały czasowo wstrzymane. Prosimy nie dzwonić w tej sprawie do odwołania.

Zapoznaj się ze statutem Federacji

Pobierz deklarację przystąpienia 

   

 

Ostatnie multimedia

Relacja online

"Czarna" lista gmin

Zadbaj o przekaz medialny

Partnerzy

Polecamy