Federacja otrzymała odpowiedź z MRPIPS w sprawie danych regionalnych podmiotów, które według założeń, miały udzielać pracownikom - pomoc psychologiczną oraz prawną w sytuacji zagrożenia ich bezpieczeństwa. Resort rodziny, pomimo zapewnień iż każde z województw zadeklarowało udostępnienie takiego wsparcia na poziomie powiatów - nie dysponuje jednak ich bazą teleadresową. 

W tych okolicznościach PFZPSiPS wystąpiła odrębnie do każdego z urzędów wojewódzkich o przekazanie nam informacji, gdzie konkretnie pracownicy mogą zwracać się o stosowną pomoc. W ten sposób chcemy stworzyć i upublicznić bazę ww. podmiotów, a także zweryfikować napływające do nas informacje, że dostęp do ww. wsparcia nie istnieje lub też informacja o nim nie została przekazana do jednostek pomocy społecznej. 

Udzielenie pomocy psychologicznej i prawnej na poziomie regionalnym zostało uznane za jeden z kluczowych elementów reakcji na zagrożenie bezpieczeństwa pracowników pomocy społecznej. Z kolei brak informacji o konkretnych miejscach świadczenia takiej pomocy dla zainteresowanych, czyni faktycznie taki system wsparcia jedynie deklaratywnym.

Przeczytaj odpowiedź z MRPiPS

Przeczytaj pismo do Wojewodów

Prywatność i ochrona danych osobowych

Ta strona internetowa używa ciasteczek do zarządzania funkcjami serwisu m.in w celach statystycznych. Używając naszej strony pozwalasz na zapisywanie tego typu informacji. Jeśli nie wyrażasz na powyższe zgody - zmień ustawienia przeglądarki. Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj Klauzula informacyjna dot. danych osobowych dla osób niezrzeszonych w Federacji, a chcących skorzystać z naszej pomocy związkowej znajduje się tutaj Zanim zwrócisz się o udzielenie przez nas pomocy związkowej (interwencja, poradnictwo) zapoznaj się z klauzulą, a następnie prześlij nam swoją zgodę na przetwarzanie danych w określonych zakresie. Bez Twojej zgody nie będziemy mogli zająć się Twoją sprawą.  

Rekomendujemy

Partner merytoryczny

IFSW member

We are International Federation
of Social Workers member
Jesteśmy członkiem Międzynarodowej
Federacji Pracowników Socjalnych

Partner medialny

Polecamy serwis

Media społecznościowe

Podążaj za nami w serwisach społecznościowych:

               

Kontakt

Adres siedziby:
ul. Jana Cybisa 7,
02-784 Warszawa
e-mail: kontakt@federacja-socjalnych.pl