Delegaci z 25 krajów wzięło udział w Zjeździe Delegatów Międzynarodowej Federacji Pracowników Socjalnych Regionu Europa (International Federation of Social Workers), który odbył się w dniach 6-8 września 2019 roku w Wiedniu. Wśród nich obecny był dr Marcin Boryczko - przedstawiciel PFZPSiPS oraz członek Komisji Praw Człowieka IFSW.

W trakcie trzydniowego Zjazdu odbyła się prezentacja raportów Zarządu IFSW poświęconych komunikacji, sieciowaniu i lobbowaniu w celu wzmocnienia wizerunku pracy socjalnej oraz jej organizacji członkowskich.
Przedstawiciele poszczególnych komisji oraz Reprezentacji IFSW w ciałach doradczych zaprezentowali swoje raporty (dostępne na stronie: https://www.ifsw.org/delegates-meeting/). Byli to kolejno: 
Fernanda Rodriguez – przedstawiciel do Rady Europy
Marcin Boryczko – Komisja Praw Człowieka
Jane Shears – Komisja Etyki
John Brennan – Europejska Platforma Społeczna (European Social Platform)
Fran McDonnel – Europejska Sieć do Walki z Ubóstwem (European Anti-Poverty Network)
Graca Andre – Agencja do spraw Praw Podstawowych (Fundamental Rights Agency)
W kierunku "nowej" polityki
Odbyła się również dyskusja na temat Europejskich Filarów Społecznych IFSW Europa (2018-2019). Istotnym elementem spotkania była debata poświęcona ustanowieniu zasad etycznych, które mogą być wprowadzone do kodeksów etycznych organizacji członkowskich. Przeprowadzono również dyskusję na temat przyjęcia Komunikatu Federacji (IFSW) poświęconego polityce europejskiej w następującym zakresie: Czy Europa socjalna jest możliwa? Młodzi pracownicy socjalni jako awangarda zmiany. Europa bez ubóstwa. Globalny plan na przyszłość. Rola pracowników socjalnych w opiece nad nieletnimi sierotami. Przedstawiono także raporty poświęcone finansom, audytowi, sytuacji budżetowej Federacji. Ponadto zatwierdzono nominacje wewnętrznych i zewnętrznych reprezentantów Federacji do ciał doradczych oraz dokonano wyborów do Zarządu Federacji.
Więcej informacji na stronie ifsw.org Foto: IFSW

 

Prywatność i ochrona danych osobowych

Ta strona internetowa używa ciasteczek do zarządzania funkcjami serwisu m.in w celach statystycznych. Używając naszej strony pozwalasz na zapisywanie tego typu informacji. Jeśli nie wyrażasz na powyższe zgody - zmień ustawienia przeglądarki. Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj Klauzula informacyjna dot. danych osobowych dla osób niezrzeszonych w Federacji, a chcących skorzystać z naszej pomocy związkowej znajduje się tutaj Zanim zwrócisz się o udzielenie przez nas pomocy związkowej (interwencja, poradnictwo) zapoznaj się z klauzulą, a następnie prześlij nam swoją zgodę na przetwarzanie danych w określonych zakresie. Bez Twojej zgody nie będziemy mogli zająć się Twoją sprawą.  

Rekomendujemy

Partner merytoryczny

IFSW member

We are International Federation
of Social Workers member
Jesteśmy członkiem Międzynarodowej
Federacji Pracowników Socjalnych

Partner medialny

Polecamy serwis

Media społecznościowe

Podążaj za nami w serwisach społecznościowych:

               

Kontakt

Adres siedziby:
ul. Jana Cybisa 7,
02-784 Warszawa
e-mail: kontakt@federacja-socjalnych.pl