Federacja przedstawiła uwagi do ministerialnego rozporządzenia w sprawie mieszkań chronionych. 

Projekt resortu zakłada ustandaryzowanie usług i pomieszczeń w ww. typie placówek. Z sugestii nadesłanych nam przez osoby zainteresowane wybraliśmy opinie wskazujące na potrzebę doprecyzowania zapisów rozporządzenia, uwzględnienia potrzeb osób młodych oraz opiekunów z dziećmi. 

Jednocześnie Federacja śledząc tendencję samorządowców by i tak minimalne wymogi rozporządzenia były ograniczone z uwagi na koszty jakie rodzą po stronie jednostek  - wyraźnie zaznaczyła i poparła pozostałe zapisy wprowadzające porządek i profesjonalne wymogi w ww. mieszkaniach.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konsultacjach. Przepraszamy również, że termin na ich nadesłanie był wyjątkowo krótki, co spowodowane było narzuconym przez ministerstwo wymogiem odniesienia się do projektu w określonym czasie. Nie wszystkie zatem uwagi, które wpłynęły do nas już po terminie znalazły się w piśmie Federacji. 

Zapoznaj się z opinią Federacji

Prywatność i ochrona danych osobowych

Ta strona internetowa używa ciasteczek do zarządzania funkcjami serwisu m.in w celach statystycznych. Używając naszej strony pozwalasz na zapisywanie tego typu informacji. Jeśli nie wyrażasz na powyższe zgody - zmień ustawienia przeglądarki. Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj Klauzula informacyjna dot. danych osobowych dla osób niezrzeszonych w Federacji, a chcących skorzystać z naszej pomocy związkowej znajduje się tutaj Zanim zwrócisz się o udzielenie przez nas pomocy związkowej (interwencja, poradnictwo) zapoznaj się z klauzulą, a następnie prześlij nam swoją zgodę na przetwarzanie danych w określonych zakresie. Bez Twojej zgody nie będziemy mogli zająć się Twoją sprawą.  

Rekomendujemy

Partner merytoryczny

IFSW member

We are International Federation
of Social Workers member
Jesteśmy członkiem Międzynarodowej
Federacji Pracowników Socjalnych

Partner medialny

Polecamy serwis

Media społecznościowe

Podążaj za nami w serwisach społecznościowych:

               

Kontakt

Adres siedziby:
ul. Jana Cybisa 7,
02-784 Warszawa
e-mail: kontakt@federacja-socjalnych.pl