Jako pracownicy socjalni jesteśmy świadkami niezwykłych wydarzeń i sytuacji. Tym razem naszym koleżankom z Łodzi dane było przyjąć poród. Z ich pomocą na świat przyszedł chłopiec.

Do niecodziennej sytuacji doszło, gdy pracownice socjalne MOPS w Łodzi - Iwona Kaczmarek i Magdalena Rojewska otrzymały prośbę o wizytę ze strony syna klientki, którego matka dostała krwotoku. Na miejscu okazało się, że u kobiety rozpoczął się poród. Pracownicy wezwali pogotowie, jednak zanim na miejscu pojawiły się właściwe słuzby, akcja porodowa przebiegła błyskawicznie jedynie z udziałem pracowników.

"Przygotowałyśmy ręczniki , prześcieradła i pomogłyśmy kobiecie urodzić dziecko. Po kilku minutach dziecko przyszło na świat. Zawinęłyśmy dziecko w prześcieradło i oczyściłyśmy drogi oddechowe, usłyszałyśmy cudowny płacz chłopca, który podziałał na nas jak balsam dla duszy. W tym momencie weszła Pani doktor. Byłyśmy tak zdenerwowane że obie nie mogłyśmy zejść ze schodów i wypaliłyśmy pół paczki papierosów." - wynika z niezwykłej relacji pracownic. 

Drogie koleżanki - Iwono i Magdaleno gratulujemy opanowania i umiejętności. Brawo socjalni !!! Chłopcu życzymy z kolei by w całym życiu spotykał na swojej drodze tak życzliwe i oddane osoby, jak te które pomogły w jego narodzinach.     

 

źródło: ZZ Pracowników Socjalnych

 

Prywatność i ochrona danych osobowych

Ta strona internetowa używa ciasteczek do zarządzania funkcjami serwisu m.in w celach statystycznych. Używając naszej strony pozwalasz na zapisywanie tego typu informacji. Jeśli nie wyrażasz na powyższe zgody - zmień ustawienia przeglądarki. Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj Klauzula informacyjna dot. danych osobowych dla osób niezrzeszonych w Federacji, a chcących skorzystać z naszej pomocy związkowej znajduje się tutaj Zanim zwrócisz się o udzielenie przez nas pomocy związkowej (interwencja, poradnictwo) zapoznaj się z klauzulą, a następnie prześlij nam swoją zgodę na przetwarzanie danych w określonych zakresie. Bez Twojej zgody nie będziemy mogli zająć się Twoją sprawą.  

Rekomendujemy

Partner merytoryczny

IFSW member

We are International Federation
of Social Workers member
Jesteśmy członkiem Międzynarodowej
Federacji Pracowników Socjalnych

Partner medialny

Polecamy serwis

Media społecznościowe

Podążaj za nami w serwisach społecznościowych:

               

Kontakt

Adres siedziby:
ul. Jana Cybisa 7,
02-784 Warszawa
e-mail: kontakt@federacja-socjalnych.pl