W dniu 31 marca 2017 r. wręczono powołania do Rady Pomocy Społecznej działającej przy Ministrze Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Wśród członków Rady znalazł się po raz drugi wiceprzewodniczący Federacji - Paweł Maczyński.

Rada Pomocy Społecznej jest organem opiniodawczo - doradczym Ministra. Zajmuje się m.in. wyrażaniem stanowiska w sprawach tworzonych projektów aktów prawnych, a  także opiniuje coroczne wnioski o nagrodę Ministra za szczególne i nowatorskie osiągnięcia w zakresie pomocy społecznej. 

W skład Rady VIII Kadencji zostali powołani przedstawiciele samorządu, organizacji społecznych i charytatywnych, stowarzyszeń, uczelni wyższych, jednostek organizacyjnych pomocy społecznej oraz związku zawodowego. Kadencja Rady trwa 3 lata. Przewodniczącą Prezydium Rady została wybrana Prof. dr hab. Barbara Kromolicka (Szczecin).

Nominacje wręczyła Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - Pani Elżbieta Rafalska. Na pierwszym posiedzeniu Rady obecna była także Pani Elżbieta Bojanowska - Wiceminister, Pani Krystyna Wyrwicka - Dyrektor Departamentu Pomocy i Integracji Społecznej oraz pracownicy MRPiPS.

Oprócz wyboru Prezydium dyskutowano na temat obszarów pracy powołanej Rady. Wśród omawianych zagadnień znalazły się zarówno kwestie związane z funkcjonowaniem systemu pomocy, jak też zwrócono uwagę na potrzebę wzmocnienia roli pracowników socjalnych.

Prywatność i ochrona danych osobowych

Ta strona internetowa używa ciasteczek do zarządzania funkcjami serwisu m.in w celach statystycznych. Używając naszej strony pozwalasz na zapisywanie tego typu informacji. Jeśli nie wyrażasz na powyższe zgody - zmień ustawienia przeglądarki. Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj Klauzula informacyjna dot. danych osobowych dla osób niezrzeszonych w Federacji, a chcących skorzystać z naszej pomocy związkowej znajduje się tutaj Zanim zwrócisz się o udzielenie przez nas pomocy związkowej (interwencja, poradnictwo) zapoznaj się z klauzulą, a następnie prześlij nam swoją zgodę na przetwarzanie danych w określonych zakresie. Bez Twojej zgody nie będziemy mogli zająć się Twoją sprawą.  

Rekomendujemy

Partner merytoryczny

IFSW member

We are International Federation
of Social Workers member
Jesteśmy członkiem Międzynarodowej
Federacji Pracowników Socjalnych

Partner medialny

Polecamy serwis

Media społecznościowe

Podążaj za nami w serwisach społecznościowych:

               

Kontakt

Adres siedziby:
ul. Jana Cybisa 7,
02-784 Warszawa
e-mail: kontakt@federacja-socjalnych.pl