Kontrole Państwowej Inspekcji Pracy oraz Wojewody Mazowieckiego w GOPS w Wierzbicy, a także wniosek Federacji o zwołanie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego - to najważniejsze wydarzenia ostatnich dni w związku z trwającą akcją strajkową.

W rozwiązanie trwającego już ponad miesiąc sporu włączyło się Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zlecając zewnętrzną kontrolę Wojewody. Nie wykluczone również, że w przyszłym tygodniu Federacja wystąpi do resortu pracy o zewnętrznego mediatora w ramach trwającego na poziomie ogólnopolskim sporu pomiędzy GOPS w Wierzbicy, a naszą organizacją. Wszystko w rękach p.o. kierownika GOPS w Wierzbicy, która jeszcze do końca tego tygodnia może uniknąć dalszych kosztów przedłużającego się konfliktu i uzgodnić osobę mediatora wspólnie z naszym związkiem.

Widząc jednak dotychczasową bierność władz Wierzbicy, zgodnie z wcześniejszą propozycją Wicewojewody Mazowieckiego, która padła podczas naszego spotkania z Panem Sylwestrem Dąbrowskim - oficjalnie wystąpiliśmy o mediację w ramach Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego.

W sprawę pracowników GOPS w Wierzbicy włączają się też kolejne organizacje oraz osoby prywatne. O postępach działań będziemy informować na bieżąco.

 

Prywatność i ochrona danych osobowych

Ta strona internetowa używa ciasteczek do zarządzania funkcjami serwisu m.in w celach statystycznych. Używając naszej strony pozwalasz na zapisywanie tego typu informacji. Jeśli nie wyrażasz na powyższe zgody - zmień ustawienia przeglądarki. Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj Klauzula informacyjna dot. danych osobowych dla osób niezrzeszonych w Federacji, a chcących skorzystać z naszej pomocy związkowej znajduje się tutaj Zanim zwrócisz się o udzielenie przez nas pomocy związkowej (interwencja, poradnictwo) zapoznaj się z klauzulą, a następnie prześlij nam swoją zgodę na przetwarzanie danych w określonych zakresie. Bez Twojej zgody nie będziemy mogli zająć się Twoją sprawą.  

Rekomendujemy

Partner merytoryczny

IFSW member

We are International Federation
of Social Workers member
Jesteśmy członkiem Międzynarodowej
Federacji Pracowników Socjalnych

Partner medialny

Polecamy serwis

Media społecznościowe

Podążaj za nami w serwisach społecznościowych:

               

Kontakt

Adres siedziby:
ul. Jana Cybisa 7,
02-784 Warszawa
e-mail: kontakt@federacja-socjalnych.pl