Wszystko wskazuje, że nie byłoby tegorocznych podwyżek wynagrodzeń pracowników MOPS w Wejherowie, gdyby nie wszczęty spór zbiorowy i działania lokalnej organizacji związkowej. Pomimo, że kierująca MOPS dyrektor, publicznie i w obecności wiceprezydenta Wejherowa - stwierdziła w tym przedmiocie, że cyt. "nie pozwolę, żeby jakby przypisać sobie moją pracę " - to właśnie chronologia wydarzeń świadczy o wiodącej roli związku zawodowego w dążeniu do wzrostu wynagrodzeń. Tym samym, wobec braku woli pracodawcy w zawarciu częściowego porozumienia, strona związkowa będzie nadal domagać się realizacji postulatu obejmującego pełną, oczekiwaną kwotę podwyżek. W spór zostanie zapewne zaangażowany wyznaczony mediator z MRPiPS, ale nie jest też wykluczone, że już wkrótce rozpocznie się zapowiadana podczas rozmów - akcja protestacyjna.

Wynagrodzenia pracowników MOPS w Wejherowie należą do najniższych w regionie oraz kraju. W kwestii skandalicznie niskich uposażeń pracowników upomniał się lokalny Związek Zawodowy Pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wejherowie, który jest członkiem Federacji. Nasza członkowska organizacja wszczęła spór zbiorowy domagając się podwyżek, zarówno w roku bieżącym, jak też w roku następnym. Pomimo etapu rokowań - pracodawca cały czas twierdził i stał na twardym stanowisku, że regulacja wynagrodzeń nie jest możliwa. Zwrot w sytuacji nastąpił nagle, w przeddzień zapowiedzianych rozmów mediacyjnych z udziałem wiceprezydenta. Podczas zebrania z pracownikami dyrektor oświadczyła, że znalazły się środki na podyżkę, jednak w niższej kwocie, niż oczekiwał związek zawodowy. Już podczas rozmów z udziałem strony związkowej Ww. nie chciała jednak przyznać, że regulacje będą również zasługą organizacji związkowej, działającej w zakładzie pracy, która zwróciła uwagę i podjęła starania na rzecz wzrostu uposażeń.

Zapowiedziane podwyżki staną się faktem już od października br., ale "dzięki" postawie pracodawcy i braku woli zawarcia częściowego porozumienia, na negocjacyjnym stole pozostaje nadal pełna pula wysuniętych żądań płacowych.

   

            

Prywatność i ochrona danych osobowych

Ta strona internetowa używa ciasteczek do zarządzania funkcjami serwisu m.in w celach statystycznych. Używając naszej strony pozwalasz na zapisywanie tego typu informacji. Jeśli nie wyrażasz na powyższe zgody - zmień ustawienia przeglądarki. Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj Klauzula informacyjna dot. danych osobowych dla osób niezrzeszonych w Federacji, a chcących skorzystać z naszej pomocy związkowej znajduje się tutaj Zanim zwrócisz się o udzielenie przez nas pomocy związkowej (interwencja, poradnictwo) zapoznaj się z klauzulą, a następnie prześlij nam swoją zgodę na przetwarzanie danych w określonych zakresie. Bez Twojej zgody nie będziemy mogli zająć się Twoją sprawą.  

Rekomendujemy

Partner merytoryczny

IFSW member

We are International Federation
of Social Workers member
Jesteśmy członkiem Międzynarodowej
Federacji Pracowników Socjalnych

Partner medialny

Polecamy serwis

Media społecznościowe

Podążaj za nami w serwisach społecznościowych:

               

Kontakt

Adres siedziby:
ul. Jana Cybisa 7,
02-784 Warszawa
e-mail: kontakt@federacja-socjalnych.pl