Federacja oraz Ogólnopolskie Stowarzyszenie Asystentów Rodziny złożyli wspólne uwagi dotyczące projektu ustawy o zmianie ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej. 

W stanowisku obu organizacji dominuje pogląd, że działania asystentów rodziny powinny być ograniczone do rozwiązywania trudności opiekuńczo-wychowawczych, a rodziny trafiać do asysty po wcześniejszym rozeznaniu sytuacji przez pracownika socjalnego (z wyłączeniem badania sytuacji majątkowej tychże rodzin). 

PFZPSiPS oraz OSAR zwracają uwagę, że od dawna oczekiwana legitymacja służbowa dla asystentów powinna być wydawana przez kierownika jednostki zatrudniającej, a nie - jak proponuje projektodawca - przez wójta gminy. 

Po raz kolejny organizacje dopominają się również o realizację postulatów pracowniczych dla asystentów rodziny oraz koordynatorów rodzinnej pieczy zastępczej tj. przyznanie dodatku terenowego, dodatkowego urlopu wypoczynkowego oraz zwrotu kosztów dojazdu do miejsca wykonywania czynności zawodowych. 

Całość opinii dostępna jest tutaj

Prywatność i ochrona danych osobowych

Ta strona internetowa używa ciasteczek do zarządzania funkcjami serwisu m.in w celach statystycznych. Używając naszej strony pozwalasz na zapisywanie tego typu informacji. Jeśli nie wyrażasz na powyższe zgody - zmień ustawienia przeglądarki. Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj Klauzula informacyjna dot. danych osobowych dla osób niezrzeszonych w Federacji, a chcących skorzystać z naszej pomocy związkowej znajduje się tutaj Zanim zwrócisz się o udzielenie przez nas pomocy związkowej (interwencja, poradnictwo) zapoznaj się z klauzulą, a następnie prześlij nam swoją zgodę na przetwarzanie danych w określonych zakresie. Bez Twojej zgody nie będziemy mogli zająć się Twoją sprawą.  

Rekomendujemy

Partner merytoryczny

IFSW member

We are International Federation
of Social Workers member
Jesteśmy członkiem Międzynarodowej
Federacji Pracowników Socjalnych

Partner medialny

Polecamy serwis

Media społecznościowe

Podążaj za nami w serwisach społecznościowych:

               

Kontakt

Adres siedziby:
ul. Jana Cybisa 7,
02-784 Warszawa
e-mail: kontakt@federacja-socjalnych.pl