Nadrabiamy zaległości. 16 maja br. spotkaliśmy się z koleżankami z PCPR w Strzelcach Opolskich, które podjęły heroiczną walkę o godne warunki swojej pracy. Walkę, co ważne zakończoną sukcesem. 

Podczas spotkania mieliśmy okazję poznać kulisy wydarzeń w strzeleckim Centrum. Wieloletnie narażenie na niewłaściwe zachowanie ze strony przełożonego, początkowy brak reakcji lokalnego samorządu, stopniowe eliminowanie poszczególnych pracowników, którzy zmuszeni okolicznościami odchodzili z pracy lub trafiali na długotrwałe zwolnienia. Z uwagi na dobro zainteresowanych oraz toczące się postępowania nie podajemy szczegółów tychże zdarzeń, jednak te opisane nam podczas spotkania budzą przerażenie i skłaniają do refleksji o kondycji traktowania pracowników pomocy także w innych miejscach w Polsce.

Dziś o wyniesionych doświadczeniach nasze koleżanki ze Strzelec potrafią opowiadać z dystansem. Dzięki determinacji i wzajemnej solidarności, które rosły wraz z presją wywieraną wobec nich przez przełożonego, udało się doprowadzić do korzystnej zmiany. Od kilku tygodni obowiązki Dyrektora PCPR pełni nowa, powołana przez Starostę Strzeleckiego - osoba. Cieszymy się również, że Federacja mogła wspomóc swoim działaniem rozwiązanie lokalnego problemu.

Przesłanie ze Strzelec Opolskich dla innych pracowników jest czytelne - trzymajcie się razem, korzystajcie z pomocy z zewnątrz i bądźcie wytrwali.     

 

Prywatność i ochrona danych osobowych

Ta strona internetowa używa ciasteczek do zarządzania funkcjami serwisu m.in w celach statystycznych. Używając naszej strony pozwalasz na zapisywanie tego typu informacji. Jeśli nie wyrażasz na powyższe zgody - zmień ustawienia przeglądarki. Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj Klauzula informacyjna dot. danych osobowych dla osób niezrzeszonych w Federacji, a chcących skorzystać z naszej pomocy związkowej znajduje się tutaj Zanim zwrócisz się o udzielenie przez nas pomocy związkowej (interwencja, poradnictwo) zapoznaj się z klauzulą, a następnie prześlij nam swoją zgodę na przetwarzanie danych w określonych zakresie. Bez Twojej zgody nie będziemy mogli zająć się Twoją sprawą.  

Rekomendujemy

Partner merytoryczny

IFSW member

We are International Federation
of Social Workers member
Jesteśmy członkiem Międzynarodowej
Federacji Pracowników Socjalnych

Partner medialny

Polecamy serwis

Media społecznościowe

Podążaj za nami w serwisach społecznościowych:

               

Kontakt

Adres siedziby:
ul. Jana Cybisa 7,
02-784 Warszawa
e-mail: kontakt@federacja-socjalnych.pl