Filtry

                 Z inicjatywy członkowskiego - Podkarpackiego Związku Zawodowego Pracowników Pomocy Społecznej, Federacja wystąpiła do Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej o podjęcie inicjatywy legislacyjnej dotyczącej wzrostu wysokości dodatku terenowego.

To nie była zwykła konferencja. To było spotkanie pracowników socjalnych, o pracownikach socjalnych i dla pracowników socjalnych, którzy zdecydowanie zabrali głos w sprawie ich bezpieczeństwa, a także - jak wszystko na to wskazuje -wspólnie poszukują rozwiązań i mają pomysł na zmiany w ich zawodzie.

Za nami kolejne obchody Dnia Pracownika Socjalnego - święta, które stało się okazją zwrócenia uwagi na sytuację pracowników socjalnych i pracowników pomocy społecznej w Polsce, a w wielu miejscach również sposobnością od podziękowań i życzeń składanych naszej grupie zawodowej.

Pomimo ekspresowych i pozbawionych konsultacji społecznych, prac nad rządowym projektem ustawy o wsparciu kobiet w ciąży i ich rodzin, która to ustawa po paru dniach procedowania, trafiła na biurko Prezydenta i została podpisana - Federacja postanowiła wyrazić swoje zaniepokojenie powierzeniem dodatkowego zadania asystentom rodziny.

W Polkowicach (woj. dolnośląskie) Policja zatrzymała 39-latka, który groził pracownikowi pomocy społecznej.

W dniu 3.11.2016 r. Federacja wystąpiła do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z zapytaniami w sprawie podjętych decyzji oraz działań w dwóch wcześniej sygnalizowanych przez nas kwestiach. 

Komenda Główna Policji odpowiada na apel Federacji w sprawie legitymowania pracowników socjalnych.

Resort rodziny zgodził się z postulatem Federacji by w planowanych zmianach do ustawy o pomocy społecznej w zakresie procedury przyznawania zasiłku stałego, uprościć i usprawnić tryb przyznawania ww. świadczenia.

W chłodny czas gorąco witamy nowych członków Federacji - Związek Zawodowy Pracowników Domu Pomocy Społecznej "Zgoda" w Iławie oraz osoby i grupy pracowników, które przystąpiły do Federacji z Mazowsza za pośrednictwem naszego członkowskiego - Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników Pomocy Społecznej i Jednostek Samorządu Terytorialnego. 

Rządowy projekt ustawy o wsparciu kobiet w ciąży i ich rodzin, oprócz wypłaty 4 tysięcy złotych dla kobiet, które zdecydują się urodzić dziecko upośledzone lub nieuleczalnie chore - zakłada, że koordynacją pomocy dla tychże rodzin zajmie się asystent rodziny.

Prywatność i ochrona danych osobowych

Ta strona internetowa używa ciasteczek do zarządzania funkcjami serwisu m.in w celach statystycznych. Używając naszej strony pozwalasz na zapisywanie tego typu informacji. Jeśli nie wyrażasz na powyższe zgody - zmień ustawienia przeglądarki. Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj Klauzula informacyjna dot. danych osobowych dla osób niezrzeszonych w Federacji, a chcących skorzystać z naszej pomocy związkowej znajduje się tutaj Zanim zwrócisz się o udzielenie przez nas pomocy związkowej (interwencja, poradnictwo) zapoznaj się z klauzulą, a następnie prześlij nam swoją zgodę na przetwarzanie danych w określonych zakresie. Bez Twojej zgody nie będziemy mogli zająć się Twoją sprawą.  

Rekomendujemy

Partner merytoryczny

IFSW member

We are International Federation
of Social Workers member
Jesteśmy członkiem Międzynarodowej
Federacji Pracowników Socjalnych

Partner medialny

Polecamy serwis

Media społecznościowe

Podążaj za nami w serwisach społecznościowych:

               

Kontakt

Adres siedziby:
ul. Jana Cybisa 7,
02-784 Warszawa
e-mail: kontakt@federacja-socjalnych.pl