Filtry

Prezydent Łodzi zwolniła dyscyplinarnie dotychczasową dyrektor łódzkiego ośrodka pomocy społecznej. Jednocześnie w prokuraturze toczy się postępowanie w sprawie z zawiadomienia dyrektora powiatowego urzędu pracy.

Federacja otrzymała do konsultacji rządowy projekt zmiany w ustawie o pomocy społecznej. Projekt zakłada uregulowanie na nowo zasad postępowania w przypadku złożenia wniosku o zasiłek stały przez osobę, która nie otrzymała jeszcze orzeczenia o stopniu niepełnosprawności lub oczekuje na jego uprawomocnienie.

Federacja dotarła do podpisanego pomiędzy MRPiPS a Komendą Główną Policji - porozumienia określającego szczegółowe zasady udzielania przez policję asysty pracownikom socjalnym podczas przeprowadzania wywiadów środowiskowych lub świadczenia pracy socjalnej w środowisku. Publikujemy w całości ww. dokument.

W dniu 3 sierpnia 2016 r.  Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej podpisało uzgodnione z Komendą Główną Policji „Ogólne zasady postępowania przy zapewnieniu przez Policję asysty pracownikowi socjalnemu przeprowadzającemu rodzinny wywiad środowiskowy lub świadczącemu pracę socjalną w środowisku”. 

W ubiegłym tygodniu w poznańskim sądzie rozpoczął się proces 49-latka, który w lutym br. zaatakował siekierą pracownika socjalnego z ośrodka pomocy społecznej w Margoninie. Sprawcy za usiłowanie zabójstwa grozi dożywocie.

Związkowcy zrzeszeni w Związku Zawodowym Pracowników Pomocy Społecznej działającym przy Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Lublinie przystąpili do Federacji. Życzymy Wam by uczestnictwo we wspólnym projekcie naszej grupy zawodowej okazało się dla Was źródłem satysfakcji i wymiernych korzyści.

Federacja podpisała porozumienie z Uniwersytetem Jagiellońskim w sprawie współpracy na rzecz studentów kierunku pracy socjalnej.

Prywatność i ochrona danych osobowych

Ta strona internetowa używa ciasteczek do zarządzania funkcjami serwisu m.in w celach statystycznych. Używając naszej strony pozwalasz na zapisywanie tego typu informacji. Jeśli nie wyrażasz na powyższe zgody - zmień ustawienia przeglądarki. Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj Klauzula informacyjna dot. danych osobowych dla osób niezrzeszonych w Federacji, a chcących skorzystać z naszej pomocy związkowej znajduje się tutaj Zanim zwrócisz się o udzielenie przez nas pomocy związkowej (interwencja, poradnictwo) zapoznaj się z klauzulą, a następnie prześlij nam swoją zgodę na przetwarzanie danych w określonych zakresie. Bez Twojej zgody nie będziemy mogli zająć się Twoją sprawą.  

Rekomendujemy

Partner merytoryczny

IFSW member

We are International Federation
of Social Workers member
Jesteśmy członkiem Międzynarodowej
Federacji Pracowników Socjalnych

Partner medialny

Polecamy serwis

Media społecznościowe

Podążaj za nami w serwisach społecznościowych:

               

Kontakt

Adres siedziby:
ul. Jana Cybisa 7,
02-784 Warszawa
e-mail: kontakt@federacja-socjalnych.pl