Filtry

Kancelaria Prezydenta RP poinformowała Federację, że organizatorzy płatnego seminarium dotyczącego usług społecznych nie uzgodnili z kancelarią decyzji o wprowadzeniu odpłatności za udział w wydarzeniu. Pod wpływem pisma Federacji, doradca Prezydenta RP wziął udział wyłącznie udział w otwartym i bezpłatnym panelu eksperckim.

W Rumi odbyło się spotkanie mediacyjne w wyniku, którego zostało podpisany protokół porozumienia kończący trwający spór zbiorowy dotyczący podwyżek. Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rumi uzyskali wzrost płac.

Kolejna nasza organizacja członkowska dopięła uzgodnienia w sprawie wzrostu płac. Tym razem pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie otrzymali długo oczekiwane podwyżki. 

Ministerstwo Rodziny skierowało do konsultacji społecznych projekt ustawy o zmianie ustawy o wynagrodzeniu minimalnym. Z wynagrodzenia minimalnego ma być wyłączony dodatek stażowy, ale nadal do podstawy tego wynagrodzenia będzie można wliczać "dodatek terenowy". Federacja zgłosiła uwagę w tym zakresie w ramach trwającego procesu procedowania dokumentu.

Cztery lata temu - 15.12.2014 r. w Makowie (woj. łódzkie) doszło do tragicznego ataku w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej. W jego wyniku życie straciły nasze koleżanki - pracowniczki socjalne - Renata Białkowska i Małgorzata Kowalczyk. Renata i Małgorzata osierociły 4 dzieci.

Ważne wsparcie dla protestujących popłynęło z Polskiego Komitetu Europejskiej Sieci Przeciwdziałania Ubóstwu EAPN Polska. W specjalnej uchwale, Rada Wykonawcza EAPN Polska solidaryzuje się z pracownikami, którzy uczestniczą w Ogólnopolskim Proteście Pracowników Pomocy Społecznej. Rada wskazuje również na konieczność systemowych zmian w obszarze pomocy społecznej, które poprawiłby warunki pracy osób zatrudnionych.

Nasza regionalna organizacja z Kędzierzyna-Koźla nie ustaje w wysiłkach zmierzających do poprawy warunków płacowych. Po wynegocjowaniu podwyżek w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, udało się dokonać regulacji także w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Wzrost wynagrodzeń nastąpi w tym i przyszłym roku.

Publikujemy listę 100 gmin i miejscowości, w których pracownicy socjalni zarabiają najgorzej. Do każdej z gmin Federacja przekaże korespondencję adresowaną odpowiednio do: wójta, burmistrza lub prezydenta zawierającą informację o znalezieniu się na "czarnej liście" samorządów nie dbających właściwie o godny poziom wynagradzania swoich pracowników.

Jak donoszą media ponad 100 pracowników pomocy społecznej protestowało przed biurem poselskim Pani Elżbiety Rafalskiej - Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Protestujący domagają się realizacji ogólnopolskich postulatów naszego środowiska zawodowego oraz wyrażają oburzenie z powodu braku dialogu z pracownikami pomocy. Po raz kolejny złożono również petycję adresowaną do Minister Rodziny.

Prezydencki projekt ustawy dotyczący utworzenia Centrów Usług Społecznych (CUS) po pierwszym czytaniu został skierowany do Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Dzięki nagłośnieniu przez Federację kontrowersji wokół CUS, w trakcie sejmowej debaty padły jednak z ust części posłów "niewygodne" pytania wobec projektodawców.  

Strona 1 z 2

Prywatność i ochrona danych osobowych

Ta strona internetowa używa ciasteczek do zarządzania funkcjami serwisu m.in w celach statystycznych. Używając naszej strony pozwalasz na zapisywanie tego typu informacji. Jeśli nie wyrażasz na powyższe zgody - zmień ustawienia przeglądarki. Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj Klauzula informacyjna dot. danych osobowych dla osób niezrzeszonych w Federacji, a chcących skorzystać z naszej pomocy związkowej znajduje się tutaj Zanim zwrócisz się o udzielenie przez nas pomocy związkowej (interwencja, poradnictwo) zapoznaj się z klauzulą, a następnie prześlij nam swoją zgodę na przetwarzanie danych w określonych zakresie. Bez Twojej zgody nie będziemy mogli zająć się Twoją sprawą.  

Rekomendujemy

Partner merytoryczny

IFSW member

We are International Federation
of Social Workers member
Jesteśmy członkiem Międzynarodowej
Federacji Pracowników Socjalnych

Partner medialny

Polecamy serwis

Media społecznościowe

Podążaj za nami w serwisach społecznościowych:

               

Kontakt

Adres siedziby:
ul. Jana Cybisa 7,
02-784 Warszawa
e-mail: kontakt@federacja-socjalnych.pl