Filtry

Ogólnopolski Komitet Protestacyjny Pracowników Pomocy Społecznej (OKP), w związku z uruchomieniem procedury mającej doprowadzić do ogólnopolskiego strajku w pomocy społecznej - skierował list otwarty do Premiera RP - Pana Mateusza Morawieckiego.

Trwa cykl bezpłatnych seminariów organizowanych w ramach projektu Akademii Pedagogiki Specjalnej, którego partnerem jest Federacja. Zapraszamy na czwarte ze spotkań, które poświęcone będzie tematyce kryzysu migracyjnego. W siedzibie APS w dniu 26.02 br. spotkają się po raz kolejny akademicy oraz praktycy. Już dziś warto zaplanować i zgłosić swój udział w wydarzeniu.

Na stronie Federacji w mediach społecznościowych pojawił się komentarz jednej z użytkowniczek z linkiem do oferty stażu w GOPS w Wręczycy (powiat kłobucki, woj. Śląskie). GOPS oferuje pełnoetatowe obowiązki pracownika socjalnego, wymagając wykształcenia wyższego, a w zamian proponuje stypendium stażowe w kwocie 1017,40 zł brutto (!). Postanowiliśmy zareagować na tą osobliwą ofertę i napisaliśmy wezwanie do kierownika jednostki oraz wójta gminy.

Tylko u nas Z odpowiedzi Ministerstwa Rodziny na pytania postawione przez Federację wynika, że prace nad wycofanym projektem ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie trwały w wąskim gronie już od 2016 r., a powołany zespół roboczy nie wytworzył ani jednego dokumentu będącego podstawą założeń do ustawy.

Zakończył się wielomiesięczny spór zbiorowy w Ciechanowie. W wyniku podpisanego porozumienia doszło do regulacji wynagrodzeń, a także po raz pierwszy pracownicy uzyskają prawo do ekwiwalentu za używanie własnej odzieży oraz pranie. W związku z trwającym sporem swoje stanowisko straciła też dyrektor MOPS, która zasłynęła m.in. wzywaniem strony związkowej do zwieszenia transparentów protestacyjnych w trakcie legalnie prowadzonej akcji.

Prywatność i ochrona danych osobowych

Ta strona internetowa używa ciasteczek do zarządzania funkcjami serwisu m.in w celach statystycznych. Używając naszej strony pozwalasz na zapisywanie tego typu informacji. Jeśli nie wyrażasz na powyższe zgody - zmień ustawienia przeglądarki. Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj Klauzula informacyjna dot. danych osobowych dla osób niezrzeszonych w Federacji, a chcących skorzystać z naszej pomocy związkowej znajduje się tutaj Zanim zwrócisz się o udzielenie przez nas pomocy związkowej (interwencja, poradnictwo) zapoznaj się z klauzulą, a następnie prześlij nam swoją zgodę na przetwarzanie danych w określonych zakresie. Bez Twojej zgody nie będziemy mogli zająć się Twoją sprawą.  

Rekomendujemy

Partner merytoryczny

IFSW member

We are International Federation
of Social Workers member
Jesteśmy członkiem Międzynarodowej
Federacji Pracowników Socjalnych

Partner medialny

Polecamy serwis

Media społecznościowe

Podążaj za nami w serwisach społecznościowych:

               

Kontakt

Adres siedziby:
ul. Jana Cybisa 7,
02-784 Warszawa
e-mail: kontakt@federacja-socjalnych.pl