Minister Elżbieta Rafalska uzyskała mandat w wyborach do Parlamentu Europejskiego z okręgu gorzowskiego - wynika z danych opublikowanych przez Państwową Komisję Wyborczą. "Nie komentuję do czasu oficjalnych wyników. Dajcie mi ochłonąć." - stwierdziła szefowa resortu w wypowiedzi dla Gazety Lubuskiej. 

Jeśli zainteresowana przyjmie mandat europosła, będzie to oznaczało jej pożegnanie z ministerstwem rodziny, pracy i polityki społecznej, którym kierowała od początku kadencji polskiego parlamentu. Obu funkcji nie można bowiem łączyć.

Elżbieta Rafalska startowała z trzeciego miejsca na liście Prawa i Sprawiedliwości w okręgu gorzowskim. Uzyskała 70 916 głosów, co było czwartym wynikiem w ww. okręgu.  

[akt. 30.05] Minister E.Rafalska wygasiła swój mandat poselski w Sejmie, a więc jej odejście wydaje się być przesądzone, co potwierdza sama zainteresowana. Na giełdzie ewentualnych, mozliwych zastępców E.Rafalskiej wymienia się głównie jej wiceministrów z resortu tj. Stanisława Szweda, Krzysztofa Michałkiewicza, Marcina Zielenickiego oraz Kazmierza Kuberskiego. Mówi się także o Elżbiecie Witek. Najczęściej wskazywany na stanowisko po E.Rafalskiej jest jednak Stanisław Szwed. 

Prywatność i ochrona danych osobowych

Ta strona internetowa używa ciasteczek do zarządzania funkcjami serwisu m.in w celach statystycznych. Używając naszej strony pozwalasz na zapisywanie tego typu informacji. Jeśli nie wyrażasz na powyższe zgody - zmień ustawienia przeglądarki. Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj Klauzula informacyjna dot. danych osobowych dla osób niezrzeszonych w Federacji, a chcących skorzystać z naszej pomocy związkowej znajduje się tutaj Zanim zwrócisz się o udzielenie przez nas pomocy związkowej (interwencja, poradnictwo) zapoznaj się z klauzulą, a następnie prześlij nam swoją zgodę na przetwarzanie danych w określonych zakresie. Bez Twojej zgody nie będziemy mogli zająć się Twoją sprawą.  

Rekomendujemy

Partner merytoryczny

IFSW member

We are International Federation
of Social Workers member
Jesteśmy członkiem Międzynarodowej
Federacji Pracowników Socjalnych

Partner medialny

Polecamy serwis

Media społecznościowe

Podążaj za nami w serwisach społecznościowych:

               

Kontakt

Adres siedziby:
ul. Jana Cybisa 7,
02-784 Warszawa
e-mail: kontakt@federacja-socjalnych.pl