Wiceprzewodniczący Federacji, na zaproszenie Dr hab. Huberta Kaszyńskiego (Uniwersytet Jagielloński) w dniach 8-9.12.2105 r. gościł na zajęciach w dwóch krakowskich uczelniach. Był to kolejny element działań PFZPSiPS adresowany do studentów pracy socjalnej w Polsce.

Przedstawiciel Federacji w ramach otwartego konwersatorium, głównie dedykowanego dla studentów I i II roku pracy socjalnej w Instytucie Socjologii UJ - poprowadził warsztat dotyczący organizowania się środowiska zawodowego pracowników socjalnych, idei powołania Federacji, uzwiązkowienia, a także oczekiwanych przez studentów zmian zarówno w samym zawodzie, pracy socjalnej, jak i w systemie pomocy społecznej. Otwarta dyskusja dotyczyła warunków pracy i świadczenia pracy socjalnej, a także metod dochodzenia do postulowanych zmian. Po raz kolejny środowisko studenckie silnie zaznaczyło oczekiwania związane z odbiurokratyzowaniem pomocy, rozdziałem pracy socjalnej od postępowań administracyjnych, zapewnieniem bezpieczeństwa pracownikom socjalnym, budowaniem pozytywnego wizerunku pracowników socjalnych w mediach oraz właściwych warunków płacowych.

Poproszono także studentów by wskazali - co sama Federacja może i powinna zrobić dla nich. Wybrane losowo wypowiedzi z kilkudziesięciu zapisanych - prezentujemy poniżej.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować Dr hab. Hubertowi Kaszyńskiemu za wystosowane zaproszenie, a studentom UJ za kolejne pełne dobrej energii, inspiracji i wartościowych uwag - spotkanie. Mamy nadzieję na kolejne :)

 

 

Prywatność i ochrona danych osobowych

Ta strona internetowa używa ciasteczek do zarządzania funkcjami serwisu m.in w celach statystycznych. Używając naszej strony pozwalasz na zapisywanie tego typu informacji. Jeśli nie wyrażasz na powyższe zgody - zmień ustawienia przeglądarki. Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj Klauzula informacyjna dot. danych osobowych dla osób niezrzeszonych w Federacji, a chcących skorzystać z naszej pomocy związkowej znajduje się tutaj Zanim zwrócisz się o udzielenie przez nas pomocy związkowej (interwencja, poradnictwo) zapoznaj się z klauzulą, a następnie prześlij nam swoją zgodę na przetwarzanie danych w określonych zakresie. Bez Twojej zgody nie będziemy mogli zająć się Twoją sprawą.  

Rekomendujemy

Partner merytoryczny

IFSW member

We are International Federation
of Social Workers member
Jesteśmy członkiem Międzynarodowej
Federacji Pracowników Socjalnych

Partner medialny

Polecamy serwis

Media społecznościowe

Podążaj za nami w serwisach społecznościowych:

               

Kontakt

Adres siedziby:
ul. Jana Cybisa 7,
02-784 Warszawa
e-mail: kontakt@federacja-socjalnych.pl