Na dzień 13 września br. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wystosowało zaproszenie do rozmów dla organizacji społecznych m.in. wchodzących w skład Ogólnopolskiego Komitetu Protestacyjnego Pracowników Pomocy Społecznej (OKPPPS). Spotkanie ma dotyczyć cyt. "sytuacji pracowników socjalnych oraz asystentów rodzinnych zatrudnionych w samorządach terytorialnych" (pisownia oryginalna). 

Pomimo wysłania odrębnych zaproszeń do udziału w spotkaniu dla poszczególnych organizacji - Ogólnopolski Komitet Protestacyjny przekazał wspólną listę oddelegowanych uczestników.

Jednocześnie OKPPPS w żadnej mierze nie rezygnuje z rozpoczętych działań protestacyjnych, które dotyczą również pozostałych grup zawodowych w obrębie pomocy społecznej, a które nie zostały wprost wymienione w zaproszeniu przekazanym przez Ministerstwo. Ogólnopolski Protest Pracowników Pomocy Społecznej będzie kontynuowany do czasu zawarcia ewentualnego porozumienia, które musi zawierać konkretne ustalenia dotyczące realizacji wystosowanych postulatów. Rozmowy w resorcie traktujemy więc jako sposobność do wyrażenia przez MRPiPS gotowości do realizacji konkretnych żądań strony pracowniczej.   

Prywatność i ochrona danych osobowych

Ta strona internetowa używa ciasteczek do zarządzania funkcjami serwisu m.in w celach statystycznych. Używając naszej strony pozwalasz na zapisywanie tego typu informacji. Jeśli nie wyrażasz na powyższe zgody - zmień ustawienia przeglądarki. Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj Klauzula informacyjna dot. danych osobowych dla osób niezrzeszonych w Federacji, a chcących skorzystać z naszej pomocy związkowej znajduje się tutaj Zanim zwrócisz się o udzielenie przez nas pomocy związkowej (interwencja, poradnictwo) zapoznaj się z klauzulą, a następnie prześlij nam swoją zgodę na przetwarzanie danych w określonych zakresie. Bez Twojej zgody nie będziemy mogli zająć się Twoją sprawą.  

Rekomendujemy

Partner merytoryczny

IFSW member

We are International Federation
of Social Workers member
Jesteśmy członkiem Międzynarodowej
Federacji Pracowników Socjalnych

Partner medialny

Polecamy serwis

Media społecznościowe

Podążaj za nami w serwisach społecznościowych:

               

Kontakt

Adres siedziby:
ul. Jana Cybisa 7,
02-784 Warszawa
e-mail: kontakt@federacja-socjalnych.pl