Ważne Ogólnopolski Komitet Protestacyjny wystosował list do Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - Pani Elżbiety Rafalskiej. Stanowisko sygnatariuszy listu w praktyce otwiera działania związane z Ogólnopolskim Protestem Pracowników Pomocy Społecznej.

List sygnowany z datą 31 sierpnia br. stanowi swoiste podsumowanie dotychczas prowadzonego dialogu z resortem rodziny oraz wskazuje na najważniejsze przyczyny wejścia w otwarty spór z Rządem RP.

Autorzy nie szczędzą krytyki pod adresem przedstawicieli Ministerstwa, których postawa miała doprowadzić do eskalacji konfliktu. Wśród najważniejszych przyczyn protestu wymieniają pozorowanie dialogu, a ostatecznie nawet jego zerwanie. Zwracają również uwagę, że od początku, jako partnerzy społeczni usiłowali przez okres co najmniej dwóch lat wypracować kompromisowe rozwiązania dotyczące warunków pracy i profesjonalnego pomagania. Niestety ich liczne zabiegi okazały się bezskuteczne.

Powołany Ogólnopolskie Komitet Protestacyjny zapowiada, że działania będą prowadzone do skutku.

Przeczytaj list adresowany do Minister Elżbiety Rafalskiej

Prywatność i ochrona danych osobowych

Ta strona internetowa używa ciasteczek do zarządzania funkcjami serwisu m.in w celach statystycznych. Używając naszej strony pozwalasz na zapisywanie tego typu informacji. Jeśli nie wyrażasz na powyższe zgody - zmień ustawienia przeglądarki. Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj Klauzula informacyjna dot. danych osobowych dla osób niezrzeszonych w Federacji, a chcących skorzystać z naszej pomocy związkowej znajduje się tutaj Zanim zwrócisz się o udzielenie przez nas pomocy związkowej (interwencja, poradnictwo) zapoznaj się z klauzulą, a następnie prześlij nam swoją zgodę na przetwarzanie danych w określonych zakresie. Bez Twojej zgody nie będziemy mogli zająć się Twoją sprawą.  

Rekomendujemy

Partner merytoryczny

IFSW member

We are International Federation
of Social Workers member
Jesteśmy członkiem Międzynarodowej
Federacji Pracowników Socjalnych

Partner medialny

Polecamy serwis

Media społecznościowe

Podążaj za nami w serwisach społecznościowych:

               

Kontakt

Adres siedziby:
ul. Jana Cybisa 7,
02-784 Warszawa
e-mail: kontakt@federacja-socjalnych.pl