Federacja przedstawiła opinię do rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o pomocy państwa w wychowaniu dzieci. Projekt zakłada przyznanie świadczenia na każde pierwsze dziecko, ale także procentowe zmniejszenie dotacji do kosztów obsługi programu Rodzina 500+. Zmiany mogą doprowadzić do redukcji etatów w mniejszych gminach.

Uwagi Federacji do dokumentu koncentrują się na zagadnieniu zakładanego obniżenia dotacji do kosztów obsługi rządowego programu. Nasza organizacja wykazuje, że w mniejszych gminach ww. cięcie spowodwać może redukcję etatów pracowników realizujących zadanie lub obniżenie ich wynagrodzeń. Federacja zwraca również uwagę, iż pomimo zakładanej procedury upraszczającej tryb przyznawania świadczenia, projektodawca nie uwzględnił jednoczesnego wzrostu liczby osób uprawnionych, a także własnych oczekiwań co do terminów wypłaty świadczenia. Ww. okoliczności mogą wpłynąć również na płynność realizacji zadania, a także jego efektywność.

Przeczytaj stanowisko Federacji

Prywatność i ochrona danych osobowych

Ta strona internetowa używa ciasteczek do zarządzania funkcjami serwisu m.in w celach statystycznych. Używając naszej strony pozwalasz na zapisywanie tego typu informacji. Jeśli nie wyrażasz na powyższe zgody - zmień ustawienia przeglądarki. Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj Klauzula informacyjna dot. danych osobowych dla osób niezrzeszonych w Federacji, a chcących skorzystać z naszej pomocy związkowej znajduje się tutaj Zanim zwrócisz się o udzielenie przez nas pomocy związkowej (interwencja, poradnictwo) zapoznaj się z klauzulą, a następnie prześlij nam swoją zgodę na przetwarzanie danych w określonych zakresie. Bez Twojej zgody nie będziemy mogli zająć się Twoją sprawą.  

Rekomendujemy

Partner merytoryczny

IFSW member

We are International Federation
of Social Workers member
Jesteśmy członkiem Międzynarodowej
Federacji Pracowników Socjalnych

Partner medialny

Polecamy serwis

Media społecznościowe

Podążaj za nami w serwisach społecznościowych:

               

Kontakt

Adres siedziby:
ul. Jana Cybisa 7,
02-784 Warszawa
e-mail: kontakt@federacja-socjalnych.pl