Ogólnopolski  Komitet Protestacyjny (OKP) przekazał postulaty środowiska, które były zbierane podczas "Czarnego Tygodnia w Pomocy Społecznej" w ramach akcji "Postulat za bierność". Od teraz żądania strony społecznej zostały rozszerzone, a informacja ich dotycząca wraz z aktualnym stanem trwającego sporu została także przekazana Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu .

Zgromadzone postulaty dotyczą poszczególnych grup zawodowych w pomocy społecznej, a także wszystkich pracowników niezależnie od zajmowanego stanowiska. Najwięcej pomysłów przekazali pracownicy socjalni oraz asystenci rodziny. Wszystkie zgłoszone sugestie straliśmy się uwzględnić biorąc pod uwagę już przekazane wcześniej Ministerstwu żądania.

Rozwiązania zostały przedstawione w formie konkretnych propozycji zmian legislacyjnych by nie pozostawić wątpliwości, iż strona społeczna konsekwentnie domaga się systemowych zmian prawnych leżących w kompetencji resortu.

Czy i w jakim zakresie zmiany zostaną wdrożone zależy od MRPiPS, jak również od dalszych solidarnych działań naszego środowiska zawodowego.   

Przeczytaj nowe postulaty

Prywatność i ochrona danych osobowych

Ta strona internetowa używa ciasteczek do zarządzania funkcjami serwisu m.in w celach statystycznych. Używając naszej strony pozwalasz na zapisywanie tego typu informacji. Jeśli nie wyrażasz na powyższe zgody - zmień ustawienia przeglądarki. Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj Klauzula informacyjna dot. danych osobowych dla osób niezrzeszonych w Federacji, a chcących skorzystać z naszej pomocy związkowej znajduje się tutaj Zanim zwrócisz się o udzielenie przez nas pomocy związkowej (interwencja, poradnictwo) zapoznaj się z klauzulą, a następnie prześlij nam swoją zgodę na przetwarzanie danych w określonych zakresie. Bez Twojej zgody nie będziemy mogli zająć się Twoją sprawą.  

Rekomendujemy

Partner merytoryczny

IFSW member

We are International Federation
of Social Workers member
Jesteśmy członkiem Międzynarodowej
Federacji Pracowników Socjalnych

Partner medialny

Polecamy serwis

Media społecznościowe

Podążaj za nami w serwisach społecznościowych:

               

Kontakt

Adres siedziby:
ul. Jana Cybisa 7,
02-784 Warszawa
e-mail: kontakt@federacja-socjalnych.pl