Filtry

W dniach 27-28.10.2016 r. w Szczecinie odbył się XXVI Zjazd Polskiego Stowarzyszenia Szkół Pracy Socjalnej (PSSPS). Powoli dobrą tradycją staje się udział w wydarzeniu również przedstawiciela naszej Federacji. Tym razem na zaproszenie organizatorów uczestniczyliśmy w warsztatach poświęconych tematyce specjalizacji w zawodzie pracownika socjalnego.

Sąd Apelacyjny w Łodzi utrzymał w mocy wyrok kary dożywotnego pozbawienia wolności, 10 lat pozbawienia praw publicznych i zadośćuczynienia finansowego rodzinom dla mordercy pracowników socjalnych Ośrodka Pomocy Społecznej w Makowie. Sąd podkreślił, że zachowanie sprawcy zasługuje na szczególne potępienie, a zaplanowane i podjęte w imię własnych interesów morderstwo spowodowało, że ofiary nie będą mogły już patrzeć na rozwój swoich dzieci.

Jako pracownicy socjalni jesteśmy świadkami niezwykłych wydarzeń i sytuacji. Tym razem naszym koleżankom z Łodzi dane było przyjąć poród. Z ich pomocą na świat przyszedł chłopiec.

Federacja w piśmie skierowanym do kilkudziesięciu ogólnopolskich i regionalnych stacji telewizyjnych, rozgłośni radiowych, redakcji prasowych i portali internetowych zwróciła się z prośbą o stosowanie w przekazie medialnym właściwych pojęć dotyczących systemu pomocy społecznej i jej pracowników.

Trwa sądowa batalia w Wierzbicy, gdzie zwolnione pracownice z cierpliwością oczekują na rozstrzygnięcia Sądu w sprawie ich przywrócenia do pracy. Tymczasem w pozostałych licznych sprawach sądowych zapadały trzy kolejne wyroki niekorzystne dla kierownik GOPS w Wierzbicy. Wojewódzki Sąd Administracyjny zdecydował bowiem, że Pani Halina Janiszek - Stajniak musi udostępnić Federacji żądane informacje publiczne, a GOPS w Wierzbicy został też zobowiązany do zwrotu Federacji kosztów samego postępowania. Wyrok nie jest prawomocny.

          Był już wniosek o zasiłek na seks. W ostatnich latach Sąd Administracyjny zajmował się też odmowami ośrodków pomocy społecznej na wnioski obywateli o przyznanie pomocy na opłatę mszy błagalnej oraz doładowanie telefonu komórkowego na okres pół roku - informują media.

Prywatność i ochrona danych osobowych

Ta strona internetowa używa ciasteczek do zarządzania funkcjami serwisu m.in w celach statystycznych. Używając naszej strony pozwalasz na zapisywanie tego typu informacji. Jeśli nie wyrażasz na powyższe zgody - zmień ustawienia przeglądarki. Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj Klauzula informacyjna dot. danych osobowych dla osób niezrzeszonych w Federacji, a chcących skorzystać z naszej pomocy związkowej znajduje się tutaj Zanim zwrócisz się o udzielenie przez nas pomocy związkowej (interwencja, poradnictwo) zapoznaj się z klauzulą, a następnie prześlij nam swoją zgodę na przetwarzanie danych w określonych zakresie. Bez Twojej zgody nie będziemy mogli zająć się Twoją sprawą.  

Rekomendujemy

Partner merytoryczny

IFSW member

We are International Federation
of Social Workers member
Jesteśmy członkiem Międzynarodowej
Federacji Pracowników Socjalnych

Partner medialny

Polecamy serwis

Media społecznościowe

Podążaj za nami w serwisach społecznościowych:

               

Kontakt

Adres siedziby:
ul. Jana Cybisa 7,
02-784 Warszawa
e-mail: kontakt@federacja-socjalnych.pl