Filtry

W związku z wydarzeniami w Piątnicy, gdzie Federacja podjęła się obrony praw i interesów zwolnionego kierownika OPS – Zarząd PFZPSiPS postanowił wydać oświadczenie dla mediów.

Nadrabiamy zaległości. 16 maja br. spotkaliśmy się z koleżankami z PCPR w Strzelcach Opolskich, które podjęły heroiczną walkę o godne warunki swojej pracy. Walkę, co ważne zakończoną sukcesem. 

Federacja złożyła uwagi do ministerialnego projektu rozporządzenia w sprawie superwizji dla pracowników socjalnych. 

Polska Federacja Związkowa Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej oraz Forum Media Polska - wydawca miesięcznika "Doradca w pomocy społecznej" rozpoczęli współpracę.

Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce uciążliwa powinność kserowania dokumentów tożsamości zostanie wyeliminowana. Legitymacje pracowników socjalnych mają z kolei zostać uzupełnione o wyciąg z przepisów ustawy dotyczący asysty policji i drugiego pracownika socjalnego.

Przedstawiciele Federacji w dniu 09.05.2016 r. uczestniczyli w spotkaniu poświęconym raportowi Banku Światowego w sprawie integracji społecznej w Polsce. 

Interwencja Federacji w Strzelcach Opolskich wydaje się przynosić pierwsze pozytywne efekty. Starosta strzelecki właśnie ustanowił pełniącą obowiązki dyrektora miejscowego PCPR.

PILNE Nowy przypadek napaści na pracowników socjalnych. W miejscowości Niemce (woj. lubelskie) pijany mężczyzna groził pozbawieniem życia dzieciom interweniujących pracowników MOPS.

Federacja nie ustaje w działaniach interwencyjnych dotyczących pracowników pomocy społecznej. Tym razem zajęliśmy się skandaliczną sytuacją zwolnienia kierownika OPS w Piątnicy (woj. podlaskie).

1 maja br. - symbolicznie w Święto Ludzi Pracy - przyjęliśmy w poczet członkowskich organizacji Federacji - Związek Zawodowy Pracowników MOPS w Jarosławiu. 

Strona 1 z 2

Prywatność i ochrona danych osobowych

Ta strona internetowa używa ciasteczek do zarządzania funkcjami serwisu m.in w celach statystycznych. Używając naszej strony pozwalasz na zapisywanie tego typu informacji. Jeśli nie wyrażasz na powyższe zgody - zmień ustawienia przeglądarki. Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj Klauzula informacyjna dot. danych osobowych dla osób niezrzeszonych w Federacji, a chcących skorzystać z naszej pomocy związkowej znajduje się tutaj Zanim zwrócisz się o udzielenie przez nas pomocy związkowej (interwencja, poradnictwo) zapoznaj się z klauzulą, a następnie prześlij nam swoją zgodę na przetwarzanie danych w określonych zakresie. Bez Twojej zgody nie będziemy mogli zająć się Twoją sprawą.  

Rekomendujemy

Partner merytoryczny

IFSW member

We are International Federation
of Social Workers member
Jesteśmy członkiem Międzynarodowej
Federacji Pracowników Socjalnych

Partner medialny

Polecamy serwis

Media społecznościowe

Podążaj za nami w serwisach społecznościowych:

               

Kontakt

Adres siedziby:
ul. Jana Cybisa 7,
02-784 Warszawa
e-mail: kontakt@federacja-socjalnych.pl