Federacja przedstawiła uwagi do ministerialnego rozporządzenia o domach pomocy społecznej.

Projekt resortu zakłada m.in. wprowadzenie ujednoliconych standardów pobytu dla nowych i istniejących już placówek oraz wymóg dostosowania łazienek do kąpieli osób leżących. Ponadto Ministerstwo proponuje by osoby z dysfunkcjami komunikacyjnymi i zaburzeniami społecznymi mogły zamieszkiwać w osobnych pokojach. 

Federacja wnosi o doprecyzowanie i poprawienie dokumentu. Proponujemy m.in. by nie rezygnować z podwyższonych standardów dla nowo powstających domów, a liczbę przystosowanych łazienek uzależnić od rzeczywistych potrzeb mieszkańców. Wnosimy również o rezygnację lub uzupełnienie przepisów dotyczących specjalnego traktowania osób z trudnościami społecznymi, tak by zabezpieczyć ich podstawowe prawa i wolności.

Przeczytaj całą opinię Federacji.

Prywatność i ochrona danych osobowych

Ta strona internetowa używa ciasteczek do zarządzania funkcjami serwisu m.in w celach statystycznych. Używając naszej strony pozwalasz na zapisywanie tego typu informacji. Jeśli nie wyrażasz na powyższe zgody - zmień ustawienia przeglądarki. Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj Klauzula informacyjna dot. danych osobowych dla osób niezrzeszonych w Federacji, a chcących skorzystać z naszej pomocy związkowej znajduje się tutaj Zanim zwrócisz się o udzielenie przez nas pomocy związkowej (interwencja, poradnictwo) zapoznaj się z klauzulą, a następnie prześlij nam swoją zgodę na przetwarzanie danych w określonych zakresie. Bez Twojej zgody nie będziemy mogli zająć się Twoją sprawą.  

Rekomendujemy

Partner merytoryczny

IFSW member

We are International Federation
of Social Workers member
Jesteśmy członkiem Międzynarodowej
Federacji Pracowników Socjalnych

Partner medialny

Polecamy serwis

Media społecznościowe

Podążaj za nami w serwisach społecznościowych:

               

Kontakt

Adres siedziby:
ul. Jana Cybisa 7,
02-784 Warszawa
e-mail: kontakt@federacja-socjalnych.pl