Filtry

Pracownicy MOPS w Ciechanowie zrzeszeni w miejscowym Związku należącym do Federacji rozpoczęli protest. Na budynku Ośrodka został umieszczony baner, a związkowcy ubrani na czarno rozdawali ulotki przed budynkiem magistratu.

Federacja przedstawiła uwagi do ministerialnego projektu rozporządzenia o środowiskowych domach samopomocy. Główne zastrzeżenie naszej organizacji budzi brak zabezpieczenia finansowego dla stawianych wymogów wobec tego typu placówek.  

W dniu 14 sierpnia 2018 r. odbyło się spotkanie Federacji z odwiedzającymi nasz kraj przedstawicielami służb społecznych oraz samorządu z Ukrainy. Tematyka kilkugodzinnego wykładu dotyczyła działań pracowników socjalnych w obszarze pomocy osobom uzależnionym od substancji psychoaktywnych oraz przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Ważne Już tylko krok dzieli nas od ogólnopolskiego protestu pracowników pomocy społecznej. W Warszawie największe organizacje zrzeszające praktyków pomocy społecznej zawarły porozumienie i ustaliły harmonogram działań protestacyjnych, które mają być prowadzone aż do skutku. 

Ważne Fiaskiem zakończyły się działania praktyków zmierzające do wdrożenia przez Ministerstwo Rodziny kluczowych postulatów środowiska. Resort zerwał dotychczas prowadzony dialog. Federacja w piśmie adresowanym do Pani Elżbiety Rafalskiej zapowiedziała wejście w otwarty spór z Rządem RP.

Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Zabrzu wszczęli spór zbiorowy i po etapie rokowań rozpoczęli protest mający doprowadzić do podwyżek ich wynagrodzeń. Na regulacje uposażeń czekają już 10 lat i dopiero działania związkowe odwróciły niemoc dotyczącą perspektywy wzrostu pensji.

Federacja złożyła żądania zmiany praw i obowiązków pracowniczych oraz zasad wynagradzania w pięciu stołecznych jednostkach pomocy społecznej. Jednocześnie wystosowano apel do Prezydent m.st. Warszawy o czynne włączenie się w rozwiązanie ewentualnego sporu zbiorowego. 

Kancelaria Prezydenta RP na wniosek Federacji upubliczniła listę ekspertów i ich wynagrodzeń należnych za przygotowanie ekspertyz do prezydenckiej inicjatywy ustawodawczej związanej z powołaniem Centrów Usług Społecznych (CUS). Efektu pracy ekspertów, pomimo złożonego wniosku - Kancelaria póki co nie ujawnia.

Tylko jeden dzień trwał spór zbiorowy wszczęty przez nasz członkowski Związek Pracowników MOPR w Toruniu. Po niecałej dobie od jego rozpoczęcia zawarto porozumienie na mocy którego pracownicy od sierpnia otrzymają podwyżki, a także zagwarantowano środki na kolejną regulację uposażeń tj. już w planie budżetu na następny rok. 

Prywatność i ochrona danych osobowych

Ta strona internetowa używa ciasteczek do zarządzania funkcjami serwisu m.in w celach statystycznych. Używając naszej strony pozwalasz na zapisywanie tego typu informacji. Jeśli nie wyrażasz na powyższe zgody - zmień ustawienia przeglądarki. Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj Klauzula informacyjna dot. danych osobowych dla osób niezrzeszonych w Federacji, a chcących skorzystać z naszej pomocy związkowej znajduje się tutaj Zanim zwrócisz się o udzielenie przez nas pomocy związkowej (interwencja, poradnictwo) zapoznaj się z klauzulą, a następnie prześlij nam swoją zgodę na przetwarzanie danych w określonych zakresie. Bez Twojej zgody nie będziemy mogli zająć się Twoją sprawą.  

Rekomendujemy

Partner merytoryczny

IFSW member

We are International Federation
of Social Workers member
Jesteśmy członkiem Międzynarodowej
Federacji Pracowników Socjalnych

Partner medialny

Polecamy serwis

Media społecznościowe

Podążaj za nami w serwisach społecznościowych:

               

Kontakt

Adres siedziby:
ul. Jana Cybisa 7,
02-784 Warszawa
e-mail: kontakt@federacja-socjalnych.pl