Filtry

W dzisiejszym wydaniu "Naszego Dziennika" Minister Elżbieta Rafalska odpowiadając na pytanie, o to czy groźba strajku pojawiła się wcześniej stwierdziła, że "Do ministerstwa docierały sporadyczne sygnały świadczące o niezadowoleniu tej grupy społecznej" oraz dodała, że pierwszy raz mowa o ogólnokrajowym strajku miała miejsce dopiero w tym roku. Ja było naprawdę wyjaśniamy w dalszej części artykułu.

Minister Elżbieta Rafalska mówiła dziś o pracownikach pomocy społecznej w Sejmie. Swoją wypowiedzią podzieliła się również na facebooku. Powiedzmy więc, co zapomniała dodać Pani Minister. 

To już 5 raz, jak pracownicy pomocy społecznej wyruszą na szlak. Tym razem do Beskidu Sądeckiego, gdzie w dniach 30.05-2.06 br. odbędzie się Jubileuszowy Ogólnopolski Rajd Pracowników Pomocy Społecznej. Każdy, kto był wie że warto, a lista uczestników zapełnia się w szybkim tempie. Radzimy więc nie zwlekać i już dziś zapewnić sobie udział.

Samoorganizacja pracowników socjalnych postępuje. Właśnie dołączyli do nas pracownicy socjalni zrzeszeni w Związku Zawodowym Pracowników Socjalnych Powiatu Limanowskiego. Witamy Was gorąco i życzymy by wspólna działalność związkowa obfitowała w konkretne rozwiązania propracownicze i profesjonalne.

W związku z doniesieniami medialnymi dotyczącymi organizowanego strajku w pomocy społecznej - przewodniczący Federacji udzielił wywiadów telewizyjnych w Superstacji oraz Rzeczpospolita TV, z którymi można zapoznać się w dalszej części tego artykułu. 

Dziennik Rzeczpospolita na pierwszej stronie dzisiejszego wydania informuje o groźbie strajku w pomocy społecznej. W gazecie również obszerny artykuł dotyczący postulatów środowiska oraz reakcji ministerstwa, a także osobno komentarz do sytuacji pracowników pomocy społecznej na drugiej stronie wydania. Z kolei Minister Elżbieta Rafalska zabiera głos w sprawie planowanej akcji w serwisie wPolityce.pl twierdząc, że resort "wsłuchuje się w postulaty pracowników socjalnych".

Przyszedł czas kolejnej mobilizacji i jednocześnie sprawdzian dla całego naszego środowiska zawodowego. Rozpoczynamy zbieranie deklaracji dotyczących udziału związków zawodowych oraz osób niezrzeszonych w ogólnopolskim strajku pomocy społecznej.

Federacja przedstawiła opinię do rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o pomocy państwa w wychowaniu dzieci. Projekt zakłada przyznanie świadczenia na każde pierwsze dziecko, ale także procentowe zmniejszenie dotacji do kosztów obsługi programu Rodzina 500+. Zmiany mogą doprowadzić do redukcji etatów w mniejszych gminach.

Federacja dotarła do opinii przesłanych przez podmioty publiczne i społeczne do prezydenckiej inicjatywy legislacyjnej powołującej Centra Usług Społecznych. Swoje krytyczne i obszerne uwagi zgłosiło nawet Ministerstwo Rodziny. Tym czasem projekt ustawy o CUS, który trafił do sejmowej Komisji Rodziny i Polityki Społecznej kolejny miesiąc nie znalazł się w jej harmonogramie obrad.

Od kwietnia przyłączyli się do Federacji pracownicy zrzeszeni w Związku Zawodowym Pracowników Powiatowego Domu Pomocy Społecznej im. Adama Starzeńskiego w Płazie. Witamy Was gorąco i życzymy udanej oraz owocnej działalności w ramach struktur Federacji.

Strona 1 z 2

Prywatność i ochrona danych osobowych

Ta strona internetowa używa ciasteczek do zarządzania funkcjami serwisu m.in w celach statystycznych. Używając naszej strony pozwalasz na zapisywanie tego typu informacji. Jeśli nie wyrażasz na powyższe zgody - zmień ustawienia przeglądarki. Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj Klauzula informacyjna dot. danych osobowych dla osób niezrzeszonych w Federacji, a chcących skorzystać z naszej pomocy związkowej znajduje się tutaj Zanim zwrócisz się o udzielenie przez nas pomocy związkowej (interwencja, poradnictwo) zapoznaj się z klauzulą, a następnie prześlij nam swoją zgodę na przetwarzanie danych w określonych zakresie. Bez Twojej zgody nie będziemy mogli zająć się Twoją sprawą.  

Rekomendujemy

Partner merytoryczny

IFSW member

We are International Federation
of Social Workers member
Jesteśmy członkiem Międzynarodowej
Federacji Pracowników Socjalnych

Partner medialny

Polecamy serwis

Media społecznościowe

Podążaj za nami w serwisach społecznościowych:

               

Kontakt

Adres siedziby:
ul. Jana Cybisa 7,
02-784 Warszawa
e-mail: kontakt@federacja-socjalnych.pl