Filtry

PILNE Kolejny atak na pracowników pomocy społecznej. Pijany mężczyzna zaatakował siekierą pracowników OPS w Margoninie (woj. wielkopolskie).

Jak się dowiedzieliśmy - Państwowa Inspekcja Pracy w Radomiu skierowała wniosek do Sądu o ukaranie p.o. kierownika GOPS w Wierzbicy w związku z rażącym naruszeniem prawa pracy przy zwalnianiu strajkujących pracowników tej jednostki. Stwierdzono również szereg innych naruszeń prawa pracy tj. w zakresie terminowości wypłacania wynagrodzeń za pracę, terminowości wydawania świadectw pracy oraz szkoleń bhp.

Niskie wynagrodzenia, mnogość zlecanych przez samorządy zadań oraz brak rozumienia roli ośrodków pomocy społecznej - to najważniejsze tezy artykułu w Gazecie Prawnej autorstwa Pani Michaliny Topolewskiej. 

W dniu 22.02.2016 r. przedstawiciele Federacji na zaproszenie Kancelarii Prezydenta RP - spotkali się z przedstawicielami Biura Dialogu i Inicjatyw Społecznych, w tym Dyrektor Biura - Panią Grażyną Wereszczyńską.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej powraca do tematu oddzielenia pracy socjalnej od postępowań administracyjnych. O planach resortu pracy na 2016 r. pisze Gazeta Prawna. 

Kontrole Państwowej Inspekcji Pracy oraz Wojewody Mazowieckiego w GOPS w Wierzbicy, a także wniosek Federacji o zwołanie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego - to najważniejsze wydarzenia ostatnich dni w związku z trwającą akcją strajkową.

Pilne Jest porozumienie pomiędzy stroną związkową, a władzami miasta Łodzi oraz pracodawcą. Od jutra strajkujący wracają do pracy, a pracownicy łódzkiego Ośrodka otrzymają podwyżki. 

Nie ma rozwiązania sporu zbiorowego w Wierzbicy. Trwa strajk pracowników miejscowego Ośrodka. Zwolniono kolejnego pracownika. W zamian wprowadzono umowy zlecenie i "głodowe" stawki. 

Rządowy projekt ustawy o pomocy państwa w wychowaniu dzieci został przesłany do Sejmu. Projekt pomimo rozbudowanych konsultacji zawiera jedynie nieznaczną część zgłoszonych uwag organizacji pozarządowych. 

Pilne Sprawca podpalenia i śmierci pracowników w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Makowie został skazany na karę dożywotniego pozbawienia wolności. Wyrok nie jest prawomocny.

Prywatność i ochrona danych osobowych

Ta strona internetowa używa ciasteczek do zarządzania funkcjami serwisu m.in w celach statystycznych. Używając naszej strony pozwalasz na zapisywanie tego typu informacji. Jeśli nie wyrażasz na powyższe zgody - zmień ustawienia przeglądarki. Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj Klauzula informacyjna dot. danych osobowych dla osób niezrzeszonych w Federacji, a chcących skorzystać z naszej pomocy związkowej znajduje się tutaj Zanim zwrócisz się o udzielenie przez nas pomocy związkowej (interwencja, poradnictwo) zapoznaj się z klauzulą, a następnie prześlij nam swoją zgodę na przetwarzanie danych w określonych zakresie. Bez Twojej zgody nie będziemy mogli zająć się Twoją sprawą.  

Rekomendujemy

Partner merytoryczny

IFSW member

We are International Federation
of Social Workers member
Jesteśmy członkiem Międzynarodowej
Federacji Pracowników Socjalnych

Partner medialny

Polecamy serwis

Media społecznościowe

Podążaj za nami w serwisach społecznościowych:

               

Kontakt

Adres siedziby:
ul. Jana Cybisa 7,
02-784 Warszawa
e-mail: kontakt@federacja-socjalnych.pl